bieganie

Biegam – Bo to zdrowe

Hart i moc

Bieganie jest jednym ze sportów aerobowych –  wzmacnia serce, usprawnia pracę płuc i krwioobiegu. Dzięki temu jesteśmy sprawniejsi, wytrzymalsi i zmniejszamy ryzyko chorób układu krążenia.

Bieganie – Swoboda

Warto docenić , że biegacz jest wolnym człowiekiem. Może oddawać się swojej pasji w towarzystwie, w samotności, o dowolnej porze dnia i nocy, w lesie i na ulicy. Biega tak szybko jak chce i tak daleko, jak pragnie. Krótko mówiąc – to  sport, który można uprawiać z intensywnością stosowną do wieku i możliwości.

Bieganie – Frajda

Badania wykazują, że bieganie jest wspaniałym środkiem
antystresowym. W walce z początkami depresji wygrywa
z  pigułkami. Bieganie daje większą energią, pewność siebie
i lepsze samopoczucie. Pozwala cieszyć się prostymi
rzeczami: zielenią drzew, szumem wiatru, deszczem i słońcem.

Bieganie – Sylwetka fit

Jeśli zaczynasz biegać aby zrzucić parę kilogramów to dobrze wybrałeś: bieganie to świetny spalacz tłuszczów, jeden z najlepszych sportów jakie można wybrać. Doskonale wzmacnia mądry program odchudzający. Dodatkowo regularne bieganie skłania do zmiany diety na zróżnicowaną, bogatą w witaminy i mikroelementy, a ubogą w zgubne dla Ciebie tłuszcze. No i woda – będziesz pić dużo wody.

Bieganie – Wystarczy decyzja

Nie będziesz potrzebować kilogramów sprzętu i grubego portfela. Twoje całe wyposażenie to porządne buty. Twoja sala treningowa to cały świat. Jak mówią w pewnej znanej firmie „Just do it”.

Przyjaciele

Biegacze to otwarci ludzie. Wspólna pasja i doświadczenia łączą ich tak, że pierwszy raz spotkaną osobę często traktuje się jak starego druha. Zanikają różnice wieku. Kiedy zaś biegasz z kimś regularnie – poznajecie się naprawdę od podszewki i na wylot. Od dziś jesteśmy na „ty”!

Wiek? A o co chodzi?

Bieganie to sport na całe życie. Biegają dwudziestolatki i siedemdziesięciolatki. I nigdy nie jest za późno aby spróbować – wystarczy robić to mądrze.

Życie na 6

Regularne bieganie zmienia człowieka nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Staje się bardziej „czysty” i pragnie tę czystość pielęgnować. Bardziej dba o odpowiednie odżywianie, stara się poprawić swój tryb życia, zmniejsza ilość pochłanianego alkoholu i innych używek, lepiej śpi.

Aktywny Mózg

Nie tylko nogi biegacza są silne. Silny jest także jego umysł. Podczas treningów może wiele przemyśleć, na wiele spraw spojrzeć z zupełnie innej perspektywy, to świetna psychoterapia.  Bieganie powoduje, że stajesz się bardziej dojrzałym i niezależnym człowiekiem, który ma w sobie radość dziecka.

Pokonywanie siebie

Jednym z fenomenów biegania są postępy jakich można dokonać. Zdyszany po stu metrach truchtu osobnik pokonuje pierwszy kilometr, pięć, dziesięć… biega coraz szybciej i coraz dalej. Nie dowiesz się jak wielką satysfakcję daje łamanie własnych barier dopóki tego nie posmakujesz!
 
autor.n.podst.dost.mat. K.G.